Pozerali ste sa niekedy na vypisovanie diáru ako na hobby?

Diáre zatiaľ v ponuke nemáme, tak môžete začať doplnami a pomôckami do vnútra. Medzi doplny zaraďujem najmä nálepky, ktoré vedia zmeniť celý vzhľad na nepoznanie. Ďalej sú tu washi tape, spinky, farebné perá a zvýrazňovače. A prečo práve nálepky sú mojou najväčšou dominantou? Pretože to čo neviete spraviť, viete nahradiť nálepkami. Či už na zvýraznenie dôležitej veci, na podčiarknutie nadpisu, označenie události alebo proste len tak ako osvieženie strán. Obyčajné zapisovanie si čo som robila a kde som bola časom dostane iný rozmer a stane sa z toho niečo ako nálepokový album. Hľadať správne nálepky na vizuálne znázornenie situacie dá zabrať, takže sa budem celý čas snažiť prinášať vám presne to, čo chcete a čo potrebujete.

Na e-shope nájdete viacero druhov nálepiek. Obrázkové, slovné a vypisovateľné. Obrázkové slúžia práve na estetické doladenie. Nakreslený obrázok sa ľahšie hľadá ako slovo, takže pri pohľade na minulé stránky môžete hľadať podľa obrázku a nemusíte čítať každú aktivitu. Slovné nálepky slúžia pre ľudí, ktorým nejde krasopis. Takže ak už majú polepené stránky obrazkovými nálepkami a niečo im chýba, môže to byť práve pekne napísane slovo, ktoré je výrazné. Medzi slovné nálepky taktiež patria aj písmená, ktoré sa dajú použiť kreatívnejšie. Buď si môžete vyskladať vlastné slovo z rôznych typov písma a farby, alebo môžete použiť nalepovacie písmeno ako prvé a zvyšok dopíšete ručne. Vypisovateľné nálepky slúžia ako náhrada za predtlačený diár. Okienka s možnosťou vypísať si povinnosti, kde si viete priamo zaznačiť či to máte hotové alebo či ste aspoň začali. Práve tieto nálepky sú z iného materiálu ako ostatné, takže sa dá na ne písať perom aj ceruzkou.

 

Môj tip:

Zapisujte si priebežne počas týždňa všetko čo robíte. Píšte raz na stred, raz na bok, aby ste obmieňali umiestnenie textu. Nedeľu si vytíčte ako deň plánovania ďalšieho týždňa a zároveň na dokončenie predošlého. Použite nálepky, washitape, zvýrazňovače a farebné perá. Ak sa neviete posunúť a potrebujete inšpirovať, navštívte Instagram inspiary.sk 🙂