Každý kúsok v plánovačoch máme do detailov premyslený. Niekedy je to ale easter egg a mnoho ľudí si ani neuvedomí, na čo je bodka tam, alebo na čo je čiara inde. V dnešnom článku vám preto ukážeme všetky detaily, ktoré sme zakomponovali do plánovačov pre lepšie a prehľadnejšie zapisovanie si povinností.

MESAČNÝ PLÁNOVAČ

Začneme najväčším a to MESAČNÝM PLÁNOVAČOM. 15 hrubých strán zlepených na ľavom boku zastrešuje celý rok + 3 mesiace navyše. Nikde nemáte predpísané dátumy dní alebo mesiacov, takže ho môže začať používať hocikedy počas roka. Nie ste ničím limitovaní, nakoľko sú okienka vypočítané tak, aby sa vám tam zmestil každý mesiac so svojím počtom dní.

V ľavom hornom rohu sa nachádza čiara, na ktorú sme narážali na začiatku článku. Na čo by ste povedali, že slúži? Mysleli sme na dobrý prehľad, a tak práve tu, na najviditeľnejšom mieste, si môžete napísať mesiac, ktorý sa chystáte plánovať.

Opačná strana ponúka miesto na poznámky. Oddelili sme dôležité dátumy od bežných zápiskov, aby ste mali opäť prehľadnejšie poznámky. Dôležité dátumy sú umiestnené hore, pretože sú DÔLEŽITÉ. Vďaka nim nemusíte hľadať dátumy v celom kalendári – stačí sa pozrieť vpravo hore a máte to, čo hľadáte. Taktiež pri vypisovaní dátumov si možno pripomenúť, či má niekto z vášho okolia meniny alebo narodeniny. Či vás čaká skúška v škole. V lepšom prípade či je sviatok a vy nemusíte isť do školy alebo do práce. Nižšie sa nachádzajú klasické poznámky, kam si môžete zapísať ostatné veci mimo dátumov.

Úplne dole je miesto na ciele. Aj tu sme sa snažili priniesť niečo viac, a tak vznikli 2 druhy “cieľovníka”. Klasické TO-DO v podobe riadkov a miesta na odškrtávanie, čo sme spravili a čo ešte nie. Druhý je kruh, do ktorého by ste si mali napísať veci, ktoré sú buď vo väčšom množstve (2 knihy, 3 koláče, 5 projektov) alebo veci, ktoré sú emočne zamerané. V tomto prípade si neodškrtávate splnené úlohy, ale vyfarbujete si políčko po častiach.

Ak už máte mesiac naplánovaný a chcete ho využiť viac ako ho mať len položený na pracovnom stole, môžete si papier odtrhnúť a nalepiť alebo nejako pripevniť na stenu nad stolom. Tým pádom bude fungovať ako nástenný kalendár a vždy keď sa pozriete pred seba uvidíte, čo vás čaká najbližšie dni.

TÝŽDENNÝ PLÁNOVAČ

Teraz prechádzame na najpredávanejší TÝŽDENNÝ PLÁNOVAČ. Do tohto plánovača vo veľkosti A5 sa zmestilo menej vecí ako do mesačného, ale aj napriek tomu obsahuje niekoľko zaujímavých vecí navyše. Pri týždňovom plánovaní si nemusíte zapisovať názvy týždňov, takže stačilo nechať malý odstup medzi dňami a hneď môžete tento priestor využiť na zapísanie si koľkého je v daný deň. Nevyznačili sme bodky, aby si každý z vás našiel vhodné miesto na číselný údaj, keďže nie každý si ho potrebuje zapísať. TO-DO list je zložený zo 7 dní a pri každom nájdete 7 riadkov, do ktorých by ste si mali zapísať povinnosti. Iba nedeľa obsahuje 6 riadkov, keďže je zvyčajne menej vyťažená ako iné dni.

V spodnej časti máte dostatok priestoru na poznámky, kam si môžete zapísať myšlienky, nejaké dôležité zápisky alebo potrebné informácie. Osobne som to nikdy nevyužila, ale vždy je lepšie mať miesto na poznámky ako si niekde na bok natlačiť text. Vľavo dole sa nachádza sumár týždňa, kde si môžete zhrnúť nie len celkovú náladu akú máte z vášho výkonu, ale je tam aj miesto na uvedomenie si konkrétnych vecí. Môžete si tam napísať, za čo ste vďační v rámci daného týždňa a čo by ste chceli zlepšiť v tom budúcom.

Ak si budete stránky odkladať, môže vám slúžiť ako diár a spomínať čo ste v daný deň pred rokom robili a ako ste sa mali.

DENNÝ A NÁKUPNÝ PLÁNOVAČ

V neposlednom rade tu máme tiež veľmi obľúbený DENNÝ A NÁKUPNÝ PLÁNOVAČ. Už z názvu vám musí byť jasné, že sú to dva plánovače v jednom. Aby sme ušetrili papier, spravili sme obojstranný plánovač. Podľa potreby si môžete vybrať, ktorý z týchto dvoch plánovačov použijete. Môžete si odtrhnúť poslednú stránku s našim logom, a tak z jednej strany vytrhávať denný a z druhej strany nákupný plánovač.

Tak ako pri mesačnom a týždennom, aj pri tomto sme sa snažili spraviť niečo špeciálne, čo určite oceníte a využijete. Možno o tom neviete, ale pred samotným plánom grafiky sme kúpili niekoľko už existujúcich plánovačov a používali ich v bežnom živote. Na základe týchto skúseností sme vedeli konkretizovať, čo nám chýbalo a čo bolo navyše. Každý mal niečo čo nám chýbalo a ani jeden nemal niečo, čo by sme dali preč. V dennom plánovači preto nájdete našu každodennú potrebu – jedlo. Dole nájdete miesto na plánovanie raňajok, obedu, večere a hneď môžete využiť nákupný plánovač. Vo vrchnej časti máte predtlačené bodky, ktoré slúžia ako predtlač na dátum. Napravo sú vypísané dni, ktoré slúžia na lepší prehľad, a tak si stačí zakrúžkovať, ktorý deň plánujete. Ďalej už viete ako využívať TO-DO list 🙂

Čo sa týka nákupného zoznamu, funguje na rovnakom princípe ako denný. Tu však nenájdete, v ktorý deň budete variť, to patrí do denného alebo týždenného plánovača. Miesto sme využili na konkrétnosti ako napríklad, ktoré obchody musíte navštíviť a čo budete variť. V spodnom riadku je prázdne miesto na poznámky, kam si môžete napísať napríklad ako dlho vám trvalo varenie, nakupovanie alebo koľko peňazí ste minuli.

Samozrejme, že si plánovače môžete viesť podľa seba. Možno nájdete nejaké ukryté vymoženosti, o ktorých nevieme ani my 🙂 Ak si u nás niečo zakúpite, označte nás na Instagrame a my vás radi prezdieľame. Taktiež, ak budete spokojní, alebo vám napadnú nejaké vylepšováky, napíšte nám mail na inspiary@inspiary.sk. Ďakujeme za vašu pozornosť a želáme veľa šťastia v plnení si cieľov.