Ahojte.

Volám sa Patrícia a mnohí z vás ma poznajú pod menom Patra Bene. Primárne pôsobím na Instagrame a Youtube, ale dnes sociálne siete nebudú hlavnou témou. Už od základnej školy, čo bolo veľmi dávno (2000-2009), som si doma vyrábala provizorné diáre a kupovala si kancelárske potreby aj napriek tomu, že som ich nemala v pláne využiť. Jednoducho som mala potrebu vlastniť všetko pekné čo sa týkalo papierníctva.

Keďže v tej dobe nikto nemal doma počítač s internetom, nevedeli sme aké rôzne prevedenia diárov exustujú . Nebola ani inšpirácia, takže som si všetko sama vymýšľala a dekorovala z vlastnej hlavy. Každý príbeh diára začal vtedy, keď som našla zošit s neobyčajnou titulkou, ktorá sa mi páčila. Vnútro som si zdobila rôznymi okienkami, obrázkami, farebnými kreáciami aby nepôsobil ako obyčajný zápisník. Časom sa začali v obchodoch predávať nálepky, ale nikdy neboli také, aké som chcela alebo potebovala. Moje kresliace zručnosti tiež neboli najlepšie, takže ma diár prestal baviť a prešla som na ďalší zošit. S odstupom času som si uvedomila prečo som to celé tie roky robila dookola. Nie len že ma bavilo viesť si život v diári, ale čo ma najviac bavilo bola samotná realizácia a kreativita. Vymýšlať nové spôsoby ako mať prehľadnejší deň alebo ako byť viac motivovaný. Tak isto sa dá vysvetliť aj nákup pomôcok, ktoré mi vždy ostali nedotknuté v šuflíku. Ako keby som už od mala zbierala veci,  ktoré by som raz chcela mať vo vlastnom portfóliu. Všetky tie veci mám stále doma a aktuálne, po 10 rokoch, ich využívam na fotenie vlastných produktov.

Je to vskutku príjemný pocit, keď si človek uvedomí dôvod vlastného správania počas dlhých rokov. Ako keby som našla samú seba. Preto dúfam, že sa vám moja tvorba bude páčiť a že tento eshop splní vaše očakávania a túžby 🙂